PRFoodsi võlakirjad on tänasest börsil kaubeldavad

Tallinn/Riia/Vilnius, Nasdaq Balti börsid – 6. aprill 2020

Nasdaq teatab, et täna noteeriti Balti börside võlakirjanimekirjas PRFoodsi tagatud võlakirjad. Ametlikult noteeriti võlakirjad Nasdaq Tallinna börsil.

PRFoodsi tagatud võlakirjade noteerimine on järg ettevõtte poolt läbi viidud võlakirjapakkumisele, mis koosnes nii suunatud mitteavalikust pakkumisest kui ka avalikust pakkumisest. Võlakirjaemissiooni kogumaht on 10 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 100 eurot ja aastane intressimäär 6,25%. Võlakirjade lunastamistähtaeg on 22. jaanuar 2025.

“Pärast võlakirjade noteerimist on PRFoods üks kahest Eesti ettevõttest, kelle väärtpaberid on kaubeldavad nii börsi aktsia- kui võlakirjanimekirjas. Mul on suur rõõm näha, et nad kaasavad raha börsi vahendusel ning pakkusid selle käigus ka Eesti jaeinvestoritele võimaluse investeerida Eesti ettevõttesse,“ ütles Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.

„PRFoods emiteeris tagatud võlakirju, et refinantseerida oma olemasolevaid laenukohustusi ning investeerida kalakasvatusse. Meil on hea meel,           et emissioon õnnestus hoolimata maailma tabanud Covid-19 kriisist ning kaasasime rohkem raha, kui oli algselt emissiooni mahuks olnud 8,5 miljonit eurot. Tänases maailmas on võlakiri väga oluline instrument nii investoritele kui emitentidele, kaasamaks vahendeid ettevõtte finantseerimiseks,“ ütles PRFoodsi juht Indrek Kasela. „Me näeme, et Baltikumis on palju tööstusettevõtteid, kes võiksid oma võlakirju börsil noteerida, nii nagu teevad seda ettevõtted mujal maailmas. Avaliku pakkumise, mis oli suunatud jaeinvestoritele, viisime läbi kahel põhjusel. Esiteks, et meil tekiks likviidsem võlakirjaturg ning teiseks, et avaksime võlakirjainvesteeringud laiemale investorite hulgale.“

PRFoods on kala kasvatamise, töötlemise ja müügiga tegelev ettevõte, mis tegutseb Eestis, Soomes, Rootsis ja Suurbritannias. Grupi põhiturg on Soome, kus PRFoods on üks kolmest suuremast kalatöötlemisettevõttest. Ettevõtte toodangut müüakse 37 riigis nii Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Aasias. PRFoodsi aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirjas alates 2010. aastast.

Nasdaq, Inc. on maailma juhtiv kauplemis-, börsitehnoloogia-, noteerimis-, teabe- ja avalike ettevõtete teenuste pakkuja, tegutsedes kuues maailmajaos. Maailma esimese elektroonilise börsi loojana kasutatakse meie tehnoloogiat enam kui 85 väärtpaberiturul rohkem kui 50 riigis. Ligikaudu üks kümnest väärtpaberitehingust maailmas tehakse Nasdaqi tehnoloogia vahendusel. Nasdaq on koduks 4000 noteeritud ettevõttele, mille turuväärtus on kokku üle 15 triljoni dollari. Loe täpsemalt: business.nasdaq.com, nasdaqbaltic.com.

Lisainfo:
Ott Raidla
Nasdaq Tallinn
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Tel: +372 640 8862
Mobiil: +372 5552 4824
ott.raidla@nasdaq.com